Методична спільнота класних керівників – це той структурний підрозділ внутрішньошкільної системи управління виховного процесу, який координує науково – методичну та організаційну роботу класних керівників. Проблемне питання, над яким працює спільнота – це сучасні підходи до організації освітнього процесу, впровадження форм і методів інноваційних технологій, формування стійкої мотивації до здорового способу життя, збереження і зміцнення здоров’я здобувачів освіти.
Методична робота класних керівників спрямована на розвиток сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищення його мотивації до самоосвіти, формування в педагога якостей інноваційної особистості. Члени методичної спільноти вважають, що головною метою виховної роботи є становлення та розвиток життєвих компетентностей здобувачів освіти, свідомого ставлення до свого здоров’я і здоров’я інших; створення необхідних умов для розвитку творчих здібностей та формування особистості дитини; стимулювання пізнавальної, практичної та комунікативної діяльності, необхідної для формування, застосування та здобуття досвіду та успішної подальшої адаптації у соціумі усіх учасників освітнього процесу.
Класні керівники беруть активну участь у роботі методичної спільноти, а саме: виступають з повідомленнями, діляться досвідом практичної роботи, здійснюють самооцінку й оцінювання роботи колег. Активну участь у роботі методичної спільноти приймають соціальний педагог та практичний психолог школи, які допомагають класним керівникам у роботі з батьками та дітьми з девіантною поведінкою. Вони працюють над профілактикою насильницьких та агресивних форм поведінки серед здобувачів освіти, над психолого-педагогічними методами та прийомами діагностико-корекційної роботи з дітьми, що мають девіантну поведінку. Значна роль у роботі методичної спільноти відводиться підвищенню наукової компетентності та професіоналізму педагогів. Засідання спільноти дають можливість значно підвищувати рівень їх професійної компетентності, ініціативу, творчість, досконале володіння різноманітними підходами, методами роботи, сприяють розвитку аналітичного мислення, спонукають до аналізу конкретних педагогічних ситуацій.