Методична спільнота вихователів

          Методична робота вихователів будується на цілісній системі заходів, направлених на підвищення професійної компетентності, майстерності і творчого потенціалу кожного вихователя.

        Проблема, над якою працює методична спільнота вихователів: «Морально-духовний розвиток та соціалізація особистості через організацію особистісно-орієнтованого креативного простору».

        Кожен із членів методичної спільноти працює над індивідуальними науково-методичними проблемами, результати яких висвітлюються на засіданнях МС, де кожен із педагогів ділиться своїм досвідом роботи.

       Проведення засідань сприяє підвищенню теоретичного рівня педагогічних кадрів, допомагає отримати необхідні знання для втілення інноваційних виховних технологій, впроваджувати активні форми і види діяльності, сприяє запровадженню інтерактивних методик у виховний процес.

      Під час роботи над проблемними питаннями в системі методичного забезпечення основну увагу спрямовано на виконання таких завдань:

  1. Надання допомоги у підвищенні теоретичного рівня професійної підготовки;
  2. Підвищення результативності педагогічної праці;
  3. Оволодіння новими виховними технологіями;
  4. Розв’язання  стресових випадків з практичної діяльності;
  5. Знайомство з досвідом колег та пропаганда кращого досвіду;
  6. Профілактика емоційного вигорання вихователів;
  7. Актуальний аналіз стану виховного процесу.

        Шляхи реалізації цих завдань досягаються через такі форми методичної роботи як: диспути, круглі столи, взаємовідвідування занять і позакласних заходів; інтерактивні форми професійного спілкування у онлайн просторі.  Для реалізації даних цілей члени методичної спільноти беруть активну участь у всіх шкільних заходах: показують відкриті виховні години, вивчають методичну літературу, готують доповіді з актуальних проблем, діляться досвідом, а також працюють у тісній взаємодії з вчителями та корекційними педагогами закладу (практичним психологом, соціальним педагогом, логопедом, вчителем ЛФК) і т.д.

        Робота методичної спільноти вихователів здійснюється згідно затвердженого плану роботи на навчальний рік та спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вихователів, методики проведення виховних заходів з використання ІКТ.

        Методична спільнота вихователів працює над впровадженням інновацій в систему виховної роботи закладу освіти, як засобу розвитку особистості, соціально-педагогічної реабілітації та інтеграції у сучасне суспільство здобувачів освіти.

       Планування методичної роботи здійснюється на діагностичній основі, мета якої – виявлення недоліків у роботі кожного педагога та в розкритті основних шляхів їх подолання й запобігання. Під час діагностики враховуються виступи вихователів на педагогічних радах і засіданнях методичних спільнот. Це допомагає виявити рівень теоретичних знань вихователів, уміння застосовувати їх у різних ситуаціях та аргументувати свою точку зору.

      Водночас педагоги постійно працюють над підвищенням рівня психологічної готовності до психологічної взаємодії з учнями. Саме тому здійснюється система заходів, яка сприяє становленню вихователя як суб’єкта педагогічної взаємодії в умовах впровадження досягнень гуманістичної педагогіки і психології в практику роботи закладу.

        Робота МС вихователів спрямована на формування умінь плідно працювати зі здобувачами освіти, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу.

       Головні зусилля зосереджуються на наданні реальної допомоги педагогам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, морально-психологічного клімату, які сприяють пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, оптимізації виховного процесу.

Comments are closed