Літо у розпалі, а отже дітям не сидиться на місці, жага пізнання чогось нового цікавого змушує нас дорослих рухатися і відкривати їм ці новинки.
Діти дуже люблять подорожувати, то піша хода до монастиря, що знаходиться у с.Бакаївка, то поїздка до Черкас та все чомусь намагалися податися за межі нашого району, але 12 червня відкрили для себе неочікувано прекрасне і захоплююче місце, яке розташоване зовсім поруч – у селі Піщане, та здійснили дивовижну подорож саме туди і навіть не очікували наскільки це буде цікаво.
Приїхавши на агрофірму «Маяк» нас з усмішкою зустріла екскурсовод Аліна. Екскурсія розпочалася з молочнотоварного комплексу, де утримується близько трьох тисяч голів великої рогатої худоби, в тому числі тисяча дійних корів. Нас здивувало те, що на фермі все організовано як і у нашому суспільстві. Є дитячий садочок, школа, загін для природного розмноження, родильне відділення. Новонароджені телятка живуть у маленьких будиночках до 45 днів, там їх поять молочком і годують комбікормом. Теляток можна було погодувати та попестити, адже вони ще такі маленькі й милі.
Потім ми вирушили до дегустаційного залу, з якого ми споглядали за процесом доїння. Доїльний зал функціонує більше десяти років та обладнаний імпортним устаткуванням, комп’ютерною системою, що дозволяє контролювати стан кожної тварини, раціон її годівлі та кількість отриманої продукції. Під гарну ліричну музику, яка є обов’язковим елементом в процесі доїння, від кожної корови за добу надоюється від 35-40 літрів молока, однак є корови-рекордсменки, які дають близько 65-70 літрів молока в день. Цей показник найвищий не тільки на Золотоніщині, а й в Черкаській області. В середньому за рік корови дають 9 тис. літрів молока, а корови-рекордсменки від 12 до 15 тисяч літрів. Молоко відноситься до класу «Екстра» та щодня вивозиться до столиці – м. Київ. З даного молока на столичних заводах виробляється молочна продукція під ТМ «Чудо». «Слов’яночка», «Агуша».
Наостанок нас порадували катанням на квадроциклі по фермі. Накатавшись до схочу ми вже планували їхати додому, але нам запропонували відвідати Піщанський краєзнавчий музей, який знаходиться у будівлі сільської ради. Гостинно нас зустрів екскурсовод, який провів цікаву та пізнавальну екскурсію по музею. Ми зрозуміли, що сільські жителі цінують свою історію і пишаються тим. що живуть у цьому мальовничому селі – Піщане.
З піднесеним настроєм діти та дорослі їхали додому після знайомства з агрофірмою «Маяк». Найбільше вражають тут люди – добрі, відкриті, доброзичливі, а головне – вони пишаються своїм селом, своїми надбаннями. Так тримати Піщане, добра і процвітання Вам. І дякуємо за теплу зустріч та захоплюючу екскурсію.
Хочемо висловити велику подяку директору СТОВ «Маяк» Васильченку Миколі Семеновичу за те. що посприяв безкоштовному відвідуванню агрофірми для учнів Золотоніської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат.