Дистанційне навчання

Розклад – клацніть мишою, щоб побачити розклад, або натисніть пальцем на посилання 

ДИСТАНЦІЙНА ФОРМА НАВЧАННЯ

Дистанційна форма навчання у закладі реалізується відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115 (зі змінами), Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205 (зі змінами), листа Міністерства освіти і науки України від 06.09.2022 № 1/10258-22 «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022/2023 навчальному році», листа від 31.08.2022 №01-01-29/1842 Золотоніської районної військової адміністрації Черкаської області про погодження змішаної форми навчання у КЗ «ЗОЛОТОНІСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ», рішення педагогічної ради від 25.08.2022 №5 «Про затвердження змішаної форми навчання», наказу «Про режим роботи закладу освіти у 2022-2023 н.р.» від 31.08.2022 № 61.

Дистанційне навчання здійснюється відповідно до Освітньої програми закладу освіти та забезпечує виконання навчальних програм з усіх предметів. З метою забезпечення в закладі єдиних підходів до створення електронного освітнього середовища педагогічна рада схвалила використання конкретних інформаційно-телекомунікаційних систем (електронних освітніх платформ), комунікаційних онлайн сервісів та інструментів, за допомогою яких організовується освітній процес під час дистанційного навчання: додатку УіЬег та програми 2оот, використовуючи (чат, аудіо-, відеоконференції).

Педагогічними працівниками створені веб-кімнати для відеоконференцій, посилання на які мають всі учасники дистанційного навчання і які активно їх використовували під час освітнього процесу. Але зважаючи на перебої з електропостачанням та проблемами з інтернетом батьки та учні не мають на даний час доступу до цих веб-кімнат.

Педагогічні працівники, користуючись академічною свободою, самостійно обирають форми, методи і засоби дистанційного навчання. Організація освітнього процесу забезпечує регулярну та змістовну взаємодію учасників дистанційного навчання, з використанням форм індивідуальної та колективної діяльності учнів.

Отримання навчальних матеріалів, спілкування між учасниками дистанційного навчання під час навчальних та корекційно-розвиткових занять, консультацій, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації, озвучування даних з екрану, голосового введення тексту, презентацій в синхронному або асинхронному режимі. Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого Освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).

Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров’я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, відключення світла), заклад освіти забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів (телефонний, поштовий зв’язок тощо).

У випадку довготривалої або майже повної відсутності електропостачання, залишається можливість використання мобільних телефонів (за умов наявності зв’язку) для організації навчання, коли вчитель у створеній ним вайбер-групі учнів свого класу повідомляє параграфи та сторінки навчального матеріалу для самостійного опрацювання учнями, а також номери завдань для самостійного виконання.

Безперервну тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі відповідно Санітарного регламенту не перевищує для учнів:

  • 1-2 класів – 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 – по 20 хвилин;
  • 3-4 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 30 хвилин, або 4 – по 20 хвилин;
  • 5-6 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 35 хвилин, або 4 – по 25 хвилин;
  • 7-9 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 40 хвилин, або 4 – по 30 хвилин, або 5 – по 25 хвилин;
  • 10 класу – 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 – по 35 хвилин, або 5 – по 30 хвилин, або 6 – по 25 хвилин.

Створена шкільна сторінка на youtube каналі, де розміщені відеоматеріали та відеоуроки, розроблені педагогічними працівниками закладу https://www.youtube.com/@speshialsckool/videos

Крім цього, учасники дистанційного навчання використовують потенціал Всеукраїнської школи онлайн, яка пропонує для опрацювання кожної навчальної теми для всіх класів відповідні матеріали (відеоуроки, конспекти, тестові завдання) та відеозаписи, розміщені на сайті КНЗ «ЧОІПОПП Черкаської обласної ради» «Дистанційної школи для учнів» за посиланням: Ийр8://Ьії.1у/3К¥4дРК «Дистанційна школа для учнів», що містить 10-ти або 15- хвилинні навчальні відеопояснення нового матеріалу уроків з усіх основних навчальних предметів для всіх класів, які учні можуть переглядати у зручний для себе час стільки разів, скільки їм потрібно для засвоєння нової теми.

Адміністрація закладу забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі (за потреби).

Comments are closed