Робота педагога-організатора

                                                                                                   Підготувала педагог-організатор Голоднюк У.М. 

Позакласна робота з учнями в спеціальній школі

         Позакласна робота з учнями в спеціальній школі – різної форми робота, спрямована на задоволення інтересів дітей з особливими освітніми потребами. Адже в позаурочний час учні чекають нестандартних та цікавих форм дозвілля. Саме в той момент можна застосувати отримані знання, проявити свою артистичність. А завданням педагога є допомогти дитині розширити той світогляд, до якого учень проявляє цікавість, формувати пізнавальні інтереси, здійснювати індивідуальний підхід до учня, коригувати набуті знання.

         Організовуючи позакласний захід у спеціальній школі, ми доносимо до учнів важливість співпраці у процесі виховання. Спільно проведене дозвілля допоможе діткам відчути себе важливими, захищеними, розкрити свою артистичність.  Важливе місце займає робота щодо національно-патріотичного виховання у освітньому процесі. Як під час уроків так і в позаурочний час діти  збагачують знання учнів про Державну та Народну Символіку України, історію Держави, її культуру. Під час проведення тижня історичної пам’яті, тематичного тижня «Слава героям», тижня української писемності та мови, тижня патріотичного виховання через малювання учнями малюнків, проведення виховних годин та годин спілкування ми доносимо до школярів інформацію про важливість не забувати наше національне надбання, яке передається з покоління в покоління. Через пам’ятні дати ми несемо до учнів інформацію про те, історія жива і люди, які віддали своє життя за волю, за мир житимуть у наших серцях. Важливе місце займають уроки  пам’яті та Єдині години спілкування. Також діти полюбляють брати участь у шкільних святах, на які вони одягають національні костюми. Проявляючи допитливість, учні цікавляться кольорами вишивки та вишитим  орнаментом, також пригадують слова з віршів та пісень, які вже вивчали. Наприклад, «Сорочку мати вишила мені червоними і чорними нитками», «Синьо-жовті кольори», як кольори Національного Прапора.  Голуба учні асоціюють з миром, День Соборності України запам’ятався ланцюгом єдності. День Збройних Сил України та День Українського Козацтва –   пов’язані із спортивними змагання серед школярів. Дітки полюбляють спілкуватися з воїнами АТО, яких  запрошують у школу на позакласні заходи. Також учні із задоволенням беруть участь у челенджах та читанні віршів українських письменників Т.Г. Шевченка, Лесі Українки.

        Віртуально подорожуючи, учні заглядають у минуле нашого народу, ознайомлюються із побутом та культурою українців.  Часто діти можуть замикатися у собі під час підготовки до шкільного свята, а на заході, побачивши скільки присутніх підтримує їх оплесками, чекає на виступ,  ведуть себе більш розкрито. Після завершення  свят дітки ще довго діляться своїми враженнями та позитивними емоціями, які їх переповнюють. Також школярі відчувають підтримку з боку педагогів, які прагнуть допомогти у розкритті дитячих можливостей і така  праця дає їм «крила».

 

   

                                                                                              

Презентация Виховна Смірнова Т.В.

 

Comments are closed