Акція “За чисте довкілля”

Екологічне виховання молодого покоління є надзвичайно актуальним в наш час.Всеукраїнська акція «За чисте довкілля» була започаткована розпорядженням Кабінету Міністрів України у 2010 році. В рамках акції проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій.

 Завдання  нашої школи є виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську  цінність.

                                         

Озеленення навчальних закладів відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, розвиває в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються, активізує пізнавальну, творчу та просвітницьку діяльність школярів.

З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища у Золотоніській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат було проведено місячник озеленення, благоустрою та  День довкілля. Впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану навчальна територія , спортивний майданчик. Висаджено багаторічні кущі, дерева та квіти. В процесі озеленення території школи брали участь всі учні та педагогічний колектив.

 

 

 

 

 

 

Класними керівниками 5-9 класів було проведено виховні години на тему: «Природо, ти – наш другий дім»,«Ліс, сад, парк – оберігає землю і ландшафт» у ході яких школярі обговорювали екологічні проблем нашого міста, висловлювали свої думки щодо забруднення та покращення екологічного стану.

Найдієвішою формою у вихованні школярів є залучення їх до різноманітних масових заходів: конкурсів, змагань, операцій, акцій тощо.

Учні школи взяли участь у акції “Посади деревце!”  та операції  «Годівничка».  Найактивнішими були  учні 6 класу, які  виготовили  найбільшу кількість годівничок для наших пернатих друзів.

Вчитель природознавства Середа С.В. провела відеопезентацію на тему «Вода найбільше диво з усіх див», до якої були залучені учні 5-9 класів.  Зібрано понад 100 прислів’їв і приказок про воду, 30 казок і загадок, 10 уривків з поезії Т.Шевченка, 10 пісень, де оспівується вода, складено 2 казки. Виготовлений буклет з цікавими фактами про воду, складено анкету і запропоновано учням відповісти на ряд питань.

Вихователі продемонстрували фільм «Локальні підходи до глобальної шкоди», в якому роздуми філософів чи простих селян, які усвідомлюючи причини глобальної екологічної кризи, що охопила світ, шукають та знаходять нові шляхи виходу з неї.

Учні нашого закладу стали учасниками практичного семінару для молоді «Збережемо первоцвіти», організований Юнацьким корпусом Черкащини – «Джура» за сприяння Управління у справах сім`ї, молоді та спорту Черкаської ОДА та Чераського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій. Цікавим, змістовним, інформаційно- насиченим був семінар де діти вивчали первоцвіти Черкащини та обговорювали можливі дієві засоби захисту первоцвітів. Учні малювали малюнки та робили квіти з бісеру, які подарували учасникам Юнацького корпусу.

                                          

На уроках і позаурочний час педагоги приділяють особливу увагу систематичному формуванню екологічної культури учнів. Викладачі знайомлять учнів з екологічними проблемами та шляхами їх розв’язання, проводять неабияку індивідуальну та підготовчу роботу.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *