Щорічна кампанія «16 днів проти насильства» починається у всьому світі 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок – і триває до Міжнародного дня прав людини (10 грудня).
Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати проблему насильства над жінками та правами людини і наголосити, що насильство є кричущим порушенням Прав Людини. Насильство стосовно жінки є найпоширенішим видом порушення прав людини у світі.
Профілактика жорстокої поведінки, насилля, непорозуміння в сім’ї – завдання, яке стоїть перед сучасною школою, адже саме вона та сім’я мають формувати у дітей непримиренне ставлення до насилля в будь-яких його формах.
Одним із завдань соціально-психологічного тренінгу «Гендерне насилля та його наслідки” було донести до учнів розуміння того, що насилля є порушенням прав людини, допомогти дітям усвідомити факти насилля щодо себе та інших, формувати в учнівському середовищі небайдуже відношення до проблем жорстокості та насилля, вміння не боятися говорити про нього.
На занятті діти вчилися диференціювати поняття «стать» та «гендер», розпізнавати гендерні ролі та стереотипи. Тренінгові вправи допомагали формувати моделі ненасильницької поведінки, розвивати навички толерантного спілкування. Дітям було надано інформацію про те, куди можна звернутися в разі небезпеки. На тренінгу було відчутне емоційне ставлення учасників до проблеми, діти активно висловлювали свої думки, обмінювались враженнями, разом шукали відповіді на складні запитання, дискутували. Робота під час тренінгу допомогла учням замислитись над тим, що можуть зробити діти для того, щоб зменшилась хвиля жорстокості та насилля, а світ став добрішим та кращим.