Заочна подорож Черкащиною

18 лютого, у четвер, у Золотоніській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат відбувся відкритий виховний захід. Була проведена презентація «Заочна подорож Черкащиною» для учнів 5 – 10 класів, підготовлена вихователем 8 класу Марченко Ларисою Миколаївною. Захід був проведений за допомогою мультимедійної дошки у 10 класі.

Метою заходу було поглибити і закріпити знання учнів про рідний край – Черкащину; розвивати пізнавальні інтереси; формувати любов, шанобливе ставлення до історичних пам’яток архітектури; учити вивчати історичне минуле Черкащини; цікавитися її географічними особливостями; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.

1

Учні заочно подорожували по історичним містам, по Шевченківським місцям, по містах з визначними пам’ятками архітектури, які ввійшли до «семи чудес України», по містам з красивими ландшафтами і краєвидами.

На мультимедійній дошці діти побачили як виглядає прапор Черкаської області, дізналися про географічний центр України – місто Шпола.

Подорожували учні великим красивим дендропарком «Софіївкою», який увійшов до «семи чудес України». Слухали розповідь про історію будівництва та особливості краєвиду парку.

2

Слідуюча зупинка була це – місто Канів, це могила – музей, яка включає в себе парки, заповідник і гори. Побачили діти і музей Т. Г. Шевченка, і шевченківську хатку, пам’ятник Івану Підкові на Тарасовій горі, ГЕС, річковий вокзал, Канівський історико-культурний заповідник, новий фонтан, побували біля пам’ятника Батьківщині – Матері, Успенського собору, самого найстарішого в Україні, біля пам’ятників Гайдару та Олегові Кошовому, біля капсули часу.

3

Далі зупинилися на півострові, на березі Дніпра, де знаходиться державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів». Це було давнє поселення людей, а пізніше козаків. Діти побачили дерево – тризуб, козацький цвинтар, у лісі могилу радянським солдатам.

Подорожували містом Корсунь-Шевченківськ. Це і Корсунський замок, і палац князів Лопухіних-Демидових, палац і парк Станіслава Понятовського, побачили річку Рось, на якій величезні камені – валуни виходять на поверхню.

4

Наступна зупинка була – це місто Чигирин, столиця гетьманської держави, резиденція Богдана Хмельницького, національний історико-культурний заповідник «Чигирин». Учні побачили Замкову гору посеред міста з великим монументом Б. Хмельницького, Кам’яний хрест, бастіон Дорошенка, храм святих апостолів Петра і Павла, музей Богдана Хмельницького в Чигирині, реконструкцію будівель, військової канцелярії резиденції Б. Хмельницького, пам’ятний знак «Склик», дуб та криницю Максима Залізняка.

Побували в селі Легедзино, Тальнівський район в державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура», де відбулася реконструкція давнього українського поселення трипільців.

5

А також побували в селищі Стеблів з чудовими пейзажами і краєвидами, красивим водоспадом, з плавучим мостом через річку, де є наймальовничіша мала ГЕС України, в музеї – садибі Нечуя-Левицького. Діти побачили каньйон, створений самою річкою в селі Буки, побували в столиці Черкащини – на погорбі Слави, біля краєзнавчого музею, а також побачили новий побудований світломузичний фонтан у центрі міста.

6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *